3 toitu mis aitavad paremini magada

Kas teadsid, et sinu õhtusest toiduvalikust sõltub sinu une kvaliteet? Tõime välja TOP toidud sinu rahuliku une jaoks.

Top 5 hea une toitu

Kirsid

Vastavalt põllumajandustoodete uuringutele on kirsid ühed vähesed naturaalsed toiduained mis sisaldavad melatoniini. See on kemikaal mis reguleerib keha sisemist kella. Kui värsked kirsid ei ole kättesaadavad, võib süüa ka kuivatatud kirsse või juua kirsimahla (eriti hapukat ja vähese suhkruga kirsimahla). Kirsside asemel võib süüa ka greipe, kuid sama tulemuse jaoks peab greipe rohkem sööma. Teadlased kes on melatoniini uurinud soovitavad süüa kirsse tund aega enne magama minekut.

Banaanid

Kaalium ja magneesium aitavad lihastel lõdvestuda ja banaanid sisaldavad mõlemat! Kuna banaane leidub meie poodides pea igal aastaajal ja need on ka tervisele kasulikud, võib banaane rahus enne magama minekut süüa.

Soe piim

Eksperdid on juba pikalt sooja piima mõju üle arutanud. Selgub, et peidus võib olla ka teaduslikke tõendeid, et see juba korduvalt läbi proovitud võte tõesti töötab. Toetudes uuringutele annab soe piim tunduvalt tugevama efekti, kui seda kombineerida süsivesikuterikka toiduga nagu kaerahelveste, maisi või röstsaiaga.

Allikas: forbes.com

 

Vasta

(*) Täida tärniga märgitud väljad. Me ei avalda Sinu emaili aadressi.