Kas muusika aitab lastel uinuda?

Kas muusika aitab lastel uinuda?

Kõik me teame, et hea ja sügav uni on terve keha ning mõistuse jaoks ülimalt tähtis. USA Rahvusliku Une Fondi korraldatud küsitluses märkis aga 76 protsenti vanematest, et nad pole rahul oma lapse magamisharjumustega. Paljud neist väitsid, et lapsed ärkavad pidevalt öösel üles ja seetõttu ei saa ka lapsevanemad korralikult välja puhata. Õnneks on aga avastatud lõõgastava muusika imekspandavalt hea ning tulemuslik mõju lapse unele.

Muusika, nagu ka iga teine heli, põhjustab sisekõrvas vibratsioone. Vibratsioonid omakorda muutuvad elektrilisteks impulssideks ja avaldavad mõju aju sellele osale, mis reguleerib südamelöökide tempot. Rahustavat muusikat magamise kestel edasi kuulates inimese südamelöögid ning hingamise sagedus muutuvad üha harvemaks. See aitab vaimul lõdvestuda ning kehal ja ajul ilusti välja puhata.

Kui lapsele korduvalt enne magamajäämist rahustavat muusikat mängida, siis pikapeale hakkab laps seostama muusikat unisusega ning lapse magama panemine muutub aina kiiremaks ja lihtsamaks. Ühtlasi paraneb ka une kvaliteet. Albumi “Tender Lullabies: Soothing Classic Piano Melodies,” kirjastaja, Helen Byrne, väidab, et kõige parema une saavutamiseks tuleb lugusid mängida lapsele puhkeseisundis oleva südame tempoga, mis on 60 lööki minutis. See aeglustab südame tempot, vähendab hapniku tarbimist kehas ning vähendab stressi. Nii jääb laps uniseks ja magama vaid loetud minutitega. Samuti väidab ta, et lapsed ei tohiks kuulata hip-hop muusikat, kuna see stimuleerib liialt aju ning avaldab magamismustritele pigem negatiivset mõju.

Markus Kalmet

Allikas: ehow.com

 

Vasta

(*) Täida tärniga märgitud väljad. Me ei avalda Sinu emaili aadressi.