Paneeldiskussioon “Mõtisklusi unenägudest”

Sündmus on juba toimunud.

Sel reedel kell 11.00 toimub põnev paneeldiskussioon “Mõtisklusi unenägudest”. Sündmus toimub, rahvusvahelise lühifimide festivali, Sleepwalkers raames ja leiab aset Tallinna Ülikooli kinosaalis SuperNova. Sissepääs on kõigile huvilistele tasuta.

Sündmusel on kavas spetsialistide arutelu unenägude tähendustest ja seostest kunstiga. Samuti lühifilmide vaatamine, nende analüüs ja kogemuslikud harjutused, kuidas ise oma unenägudega tööd teha.

Ekspertide paneeli kuuluvad psühhoterapeut Külliki Neuman, filmireźissöör Peeter Simm, psühholoog Ursula Peterson ja animafilmide reźissöör Ülo Pikkov. Modereerib Karl-Joosep Kaasik.

Sleepwalkers esindab mõtet lühifilm kui unenägu. Looming sünnib sügavas alateadvuses. Mõistes unenägusid, mõistame endid.

Esinejad

Külliki Neuman on elanud Ameerika Ühendriikides ligi 20 aastat. Ta töötab psühhoterapeudina Santa Monica linnas, Californias.

Allikas: Google+

Allikas: Google+

Küllikil on õnnestunud Los Angeleses asuvas Jungi Instituudis töötada koos kogenud analüütikutega. Ta on saanud end psühhoteraapias pidevalt täiendada.

Elu väljakutsed viisid Külliki spirituaalse psühholoogia eraülikooli magistriõpingutesse. Ta on lõpetanud ka perenõustamisprogrammi ja on sel alal töötanud juba kümme aastat.

“Töö unenägudega on Carl Gustav Jungi psühholoogiale põhineva analüüsi põhiosa. Meie unenäod peegeldavad meie sisemaailmas toimuvat, kuigi enamasti on see kodeeritud keeles. Töö analüütikuga on nagu koodi lahti murdmine,” kirjeldab Külliki oma tööd. “Unenäod on väga intiimsed ja tulenevad sügavatest hingesoppidest. Neile tuleb oskuslikult läheneda.”

“Mõtisklustel unenägudest” räägib Külliki muuhulgas, kuidas ise oma unenägudega tööd teha.

Peeter Simm on Eesti filmireźissöör.

1976. aastal lõpetas Simm cum laude Moskvas Üleliidulise Riikliku Kin

Foto: Postimees/Scanpix

Foto: Postimees/Scanpix

ematograafiainstituudi režiikateedri; diplomitööks oli lühimängufilm “Võsakurat”. 1975.–1993. aastal töötas Tallinnfilmis, esmalt režissööri assistendina, seejärel mängufilmide režissöörina. 1993. aastal asutas stuudio Lege Artis Film, lisaks teeb vabakutselise režissöörina koostööd paljude erinevate stuudiotega. Samuti õpetab filmireźiid Balti Filmi ja Meediakoolis.

Peeter Simm on lavastanud täispikad mängufilmid “Ideaalmaastik” (1980), “Arabella, mereröövli tütar” (1982), “Puud olid…” (1985), “Tants aurukatla ümber” (1987), “Inimene, keda polnud” (1989), “Ameerika mäed” (1994), “Head käed” (2001), “Kõrini!” (2006), “Georg” (2007) ja “Üksik saar” (2012). Samuti on Simm lavastanud lühi(mängu)filme, dokumentaale ja 3 näidendit. Lisaks on ta teinud kinokroonikat, keeleõppe- js reklaamfilme, telesaateid ning olnud laste- ja animafilmide dublaažirežissöör. 2001 tunnustati Peeter Simmi Valgetähe V klassi teenetemärgiga. 2011 ilmus trükist Evelin Kivimaa elulooraamat “Peeter Simm. Eesti filmi partisan”. Eesti Kinoliidu juhatuse esimees alates 2014. aasta maist.

 

Ülo Pikkov on Eesti animatsioonfilmide režissöör.

Allikas: www.joonisfilm.ee

Allikas: www.joonisfilm.ee

Ta on aastal 1998 lõpetanud Turu Kunstiakadeemia Soomes. 2005. aastal lõpetas ta Tartu Ülikooli Õigusinstituudi.

Filmireźissöörina kuuluvad Pikkovi filmide hulka “Cappucino” (1996), “Rumba” (1996), “Bermuda” (1998), “Peata Ratsanik” (2001), “Superlove” (2001), “Ahviaasta” (2003), “Frank ja Wendy” (2003-2005), “Elu Maitse” (2006), “Läänemerelinik” (2007), “Dialogos” (2008), “Ada + Otto” (2013)

Ta on kirjutanud ja illustreerinud ka mitmeid raamatuid ning samuti avaldanud karikatuure, koomikseid ja illustratsioone ajakirjanduses. Lisaks on ta avaldanud filmiteemalisi artikleid ajakirjas “Teater. Muusika. Kino” ja ajalehes ”Postimees”.

Tema sulest on ilmunud näiteks 2010. a raamat “Animasoofia: teoreetilisi kirjutisi animatsioonfilmist” (Animasophy. Theoretical Writings on the Animated Film)

Ülo Pikkov on Eesti Kunstiakadeemia animatsiooni osakonna dotsent.

Allikas: Sleepwalkersi koduleht

 

Vasta

(*) Täida tärniga märgitud väljad. Me ei avalda Sinu emaili aadressi.